Ciągłe wymioty i stan podgorączkowy po podaniu antybiotyku

Lekarz stwierdzil u corki angine i przepisal antybiotyk, podawac 4 razy dziennie po 5ml. Bierzemy go drugi dzien i corka nie moze nic zjesc bo wszystko zwraca. Nawet podczas snu wymiotuje wczesniej wypita wode. Caly czas ma ma stan podgoraczkowy 37.8 a co 2-3 godziny temp wzrasta do 39 stopni. Co robic?

Piotr Pilarski

Jeśli jest odwodniona lub wymiotuje lek to sugeruję zgłosić się do lekarza. Najprawdopodobniej będzie konieczna hospitalizacja. Wzrastanie temperatury jest normalne gdyż po takim czasie tabletki przeciwgorączkowe przestają działać. Sugeruję wprowadzić dietę lekkostrawną.

Pozdrawiam.