Ciągłe wypadanie włosów przy niedoczynności tarczycy

Dzień dobry. Pol roku temu wykryto u mnie niedoczynnosc tarczycy . Zaczęłam leczenie od dawki 25 euthyroxem. Tsh badań co 4 tyg i tsh rośnie ciągle mam dawkę 75 a tsh 5.61. Dodam iż mimo problemem jest ciągle wypadanie włosów do stopnia takiego ze juz łysienie się pojawiło . Mało tego włosy nie odrastają . Badania f3 f4 w normie prolaktyna tez a ferrytyna 27. Proszę o pomoc

Dzień dobry,

Z uwagi na zbyt wysokie steżenie TSH wskazane jest zwiększenie dawki Euthyroxu.Proszę oznaczyć sobie stężenie antyTPO i aTG, jeśli są mocno podwyższone, to zwiększone wypadanie wlosów może być z tym związane. Przy okazji proszę sprawdzić sobie stężenie żelaza we krwi - niedobór może nasilać wypadanie włosów. Ma Pani niski poziom ferrytyny, więc zapasy żelaza w ustroju też są niskie...Proszę podpytać endokrynologa, czy nie podejrzewa dodatkowo hiperandrogenizmu. który może również nasilać wypadanie włosów. Konieczne jest lecenie miejscowe i ogólne.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz