Ciągłe wzdęcia i problemy z wydalaniem gazów

co mam robic mam ciagle wzdecia, problemy z wydalniem gazow , zaparcia, do tego czesto tzw . odbija mi sie i czuje jaby mi sie powietrze odbijalo i schodzilo ze mnie i wtedy czuje lekka ulge

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy wskazują na nieprawidłowości w obrębie przewodu pokarmowego. Przede wszystkim powinna Pani zatem zwrócić uwagę na swoją dietę. Warto zrezygnować ze wszystkich ciężkostrawnych produktów na korzyść lekkiej, zdrowej diety wg zasad zdrowego żywienia. Jeśli nie przyniesie to oczekiwanych rezultatów, proszę skonsultować się z lekarzem POZ, który wdroży właściwe leczenie.