Zapytaj lekarza

1 , 0 1 1 , 3 0 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ciągłe zapotrzebowanie na płyny

Witam, mam pytanie dotyczące mojej, dosyć dziwnej przypadłości. Otóż spożywam ogromne ilości płynów wszelakich :) Herbatkę, zioła, kawę, oranżady no i alkohol też. Chyba będzie około 10 litrów każdego dnia. I wcale nie tylko w upały ale praktycznie zawsze. Mam tę przypadłość od dziecka, zawsze lubiłem bardzo dużo pić. Czy takie ciągłe picie może być objawem jakiejś choroby ? Szczerze mówiąc to czuję się zdrowy jak koń. Więc skąd się bierze to moje zapotrzebowanie na H2O ? Kwestia psychiki? Arek
MĘŻCZYZNA, 33 LAT ponad rok temu

Otyłość brzuszna a płeć

Jedną ze współczesnych chorób cywilizacyjnych jest bez wątpienia otyłość. Czy płeć w jakikolwiek sposób warunkuje jej wystąpienie? Na to pytanie odpowiada prof. Wojciech Drygas, internista.

Witam.
Być może psychiki, być może przyzwyczajeń, być może dużą aktywnością fizyczną a być może... np niewykrytą cukrzycą. Przyczyn może być wiele jednak celem wykluczenia tych organicznych należy udać się do lekarza.
Pozdrawiam

Położna, która pracuje na oddziale położniczym w Szpitalu Miejskim w Rudzie Śląskiej.
umów wizytę 0

Witam Pana,

Przyczyn może być wiele więc najlepiej wykonać podstawowe badania z uwzględnieniem poziomu cukru.
Poza tym w Pana opisie wcale nie widzę aby pił Pan H2O! Pisze Pan o słodkich napojach gazowanych, które wcale nie gaszą naszego pragnienia a jedynie podnoszą poziom cukru w organizmie. Pije Pan tez alkohol który wcale nie nawadnia organizmu a wręcz przeciwnie prowadzi do odwodnienia.
Proszę zamienić te wszystkie płyny na czysta wodę mineralna a mam nadzieję że uczucie ciągłego pragnienia minie.
W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Specjalista w zakresie dietetyki.
umów wizytę 0

Zdecydowanie należy to skonsultować z lekarzem. Optymalna ilość płynów w zalezności od pogody i poziomu aktywności fizycznej to 30-150ml na kilogram masy ciała. 10 l to bardzo dużo. Taki nadmiar płynów też nie jest dobry dla organizmu.

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety