Zapytaj lekarza

1 , 0 1 4 , 9 7 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ciągłe zmęczenie a depresja

Witam mam na imie Rafał i mam 28 lat cierpie na depresje,objawy sa takie ze nie mam wogóle werwy do zycia,wiecznie zmeczony.Po zrobieniu wszystkich badań profilaktycznych wyszło wszystko w porządku,prosze mi doradzic jak postepowac w takim przypadku. Dziekuje
MĘŻCZYZNA, 28 LAT ponad rok temu

Panie Rafale,

Jeśli już się Pan sam zdiagnozował (i prawdopodobnie ma Pan rację- opisane przez Pana objawy mogą odpowiadać depresji), to warto po prostu umówić się na wizytę u psychiatry. Psychiatra zdiagnozuje Pana problem, nastepnie włączy leczenie farmakologczne albo skieruje Pana na odpowiednią psychoterapię. Nie wiem czy w Złocieńcu przyjmuje pschiatra. Jeśli nie, to na pewno znajdzie Pan psychiatrę w Szczecinku. Jeśli okaże się że w Pana przypadku potrzebna jest psychoterapią, można skorzystać z pobytu w oddziale leczenia nerwic. Takie oddziały znajdują się w całęj Polsce, potrzebne jest jedynie skierowanie od psychiatry.

Pozdrawiam!

Specjalistka w dziedzinie psychiatrii, seksuolog oraz psychoterapeuta. Posiada uprawnienia Fellow of the European Board of Sexual Medicine nadane przez Europejskie Towarzystwo Medycyny Seksualnej ESSM. Związana z Instytutem Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.
0

Skąd jest diagnoza? Jeżeli sam ją Pan sobie postawił - proszę udać się do psychologa i//lub psychiatry, który tą diagnozę potwierdzi lub obali. Jeżeli diagnoza została już postawiona przez specjalistę, to ów specjalista powinien Panu zaproponować możliwe drogi leczenia. W przypadku depresji jest to przede wszystkim psychoterapia, do której podjęcia namawiam. Pozdrawiam.

0

Witam, Nie wiem czy diagnoza została postawiona przez specjalistę - psychiatra, psychoterapeuta. Jeśli nie zachęcam do kontaktu ze specjalistą i współpracy z nim. Pozdrawiam serdecznie, Agnieszka Balicka

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety