Ciągłe zmęczenie a depresja

Witam mam na imie Rafał i mam 28 lat cierpie na depresje,objawy sa takie ze nie mam wogóle werwy do zycia,wiecznie zmeczony.Po zrobieniu wszystkich badań profilaktycznych wyszło wszystko w porządku,prosze mi doradzic jak postepowac w takim przypadku. Dziekuje

Panie Rafale,

Jeśli już się Pan sam zdiagnozował (i prawdopodobnie ma Pan rację- opisane przez Pana objawy mogą odpowiadać depresji), to warto po prostu umówić się na wizytę u psychiatry. Psychiatra zdiagnozuje Pana problem, nastepnie włączy leczenie farmakologczne albo skieruje Pana na odpowiednią psychoterapię. Nie wiem czy w Złocieńcu przyjmuje pschiatra. Jeśli nie, to na pewno znajdzie Pan psychiatrę w Szczecinku. Jeśli okaże się że w Pana przypadku potrzebna jest psychoterapią, można skorzystać z pobytu w oddziale leczenia nerwic. Takie oddziały znajdują się w całęj Polsce, potrzebne jest jedynie skierowanie od psychiatry.

Pozdrawiam!

Skąd jest diagnoza? Jeżeli sam ją Pan sobie postawił - proszę udać się do psychologa i//lub psychiatry, który tą diagnozę potwierdzi lub obali. Jeżeli diagnoza została już postawiona przez specjalistę, to ów specjalista powinien Panu zaproponować możliwe drogi leczenia. W przypadku depresji jest to przede wszystkim psychoterapia, do której podjęcia namawiam. Pozdrawiam.

Witam,
Nie wiem czy diagnoza została postawiona przez specjalistę - psychiatra, psychoterapeuta. Jeśli nie zachęcam do kontaktu ze specjalistą i współpracy z nim.
Pozdrawiam serdecznie,
Agnieszka Balicka