Ciągłe zmęczenie a wyniki morfologii krwi

Witam, ostatnio nie najlepiej się czuję - jestem ciągle zmęczona, jest mi albo zimno albo gorąco, strasznie dużo piję i jestem od dłuższego czasu przygnębiona. Zrobiłam sobie badanie krwi razem z TSH, fT4 i fT3: OB 2,0 WBC 6,5 NEUT 3,1 NEUT% 48,3 LYMPH 2,6 LYMPH% 40 MIX 0,8 MIX% 11,7 RBC 4,9 HGB 14,4 HCT 42,4 MCV 86,5 MCH 29,4 MCHC 34 RDW-CV 12,6 PLT 297,0 PDW 11,3 MPV 9,6 P-LCR 22,9 TSH 1,380 fT4 18,85 fT3 5,47 Czy coś mi dolega? Czy to tylko przemęczenie lub jakieś przesilenie zimowe?

Witam! Pani wyniki nie wskazują na konkretną przyczynę dolegliwości - nie da się jednak tylko na podstawie badan wywnioskować że jest Pani całkiem zdrowa. W związku z Pani objawami proponowałabym jeszcze oznaczenie glukozy na czczo we krwi i badania ogólnego moczu. Opisywane przez Panią przygnębienie i zmęczenie może nasuwać podejrzenie zaburzeń depresyjnych - jeśli będzie się to utrzymywać wskazana jest konsultacja z psychologiem lub psychiatrą. Czasem depresja może być maskowana przez objawy somatyczne (czyli "z ciała")