Ciągłe zmęczenie, bóle głowy i nadwrażliwość na światło

Kobieta, wiek 26 l. waga 58kg/169cm, od dłuższego czasu towarzyszy mi ciągłe uczucie zmęczenia, silne bóle głowy trwające po 2-3dni zlokalizowane w okolicy skroni, czoła, promieniujące do uszu, brak nadwrażliwości na światło. Często ból głowy wywołuje mdłości. Ostatnie wyniki badań: TSh 3 gen. 2,40 ulU/ml, HGB 13,2 g/dl, HCT 37,4%, rbc 4,13, 1,6, OB 7/h. Nie przyjmuję żadnych leków poza antykoncepcją hormonalną (evra). Zmęczenie i ból głowy towarzyszyły mi zanim zaczęłam stosować antykoncepcję.

W przypadku wystąpienia bólów głowy zawsze wskazana jest konsultacja z neurologiem.
W diagnostyce bólów głowy podstawowe znaczenie ma charakterystyka bólu, charakter czas trwania itd...
Właściwie zebrany wywiad i badanie neurologiczne pozwalają postawić odpowiednie rozpoznanie oraz dobrać skuteczne leczenie.
W zależności od problemu specjalista może zlecić wykonanie badań dodatkowych. Czasami niezbędna jest diagnostyka neuroobrazowa (TK, MRI),