Ciągłe zmęczenie, brak chęci do życia, ociężałość i bezsenność

Moje objawy to: - ciągłe zmęczenie, brak chęci do życia i zmotywowania się, ociężałość ospałość, bezsenność, ciągłe kłopoty z kontrolowaniem wagi (bmi w normie) -wcześniej nie leczona bulimia - nie wyleczone od roku gardło - niezdrowa bladość skóry - niskie ciśnienie - zimne dłonie i stopy - mocne puchnięcie łydek, notoryczne teraz pytanie do jakiego lekarza się udać i co to może być cukrzyca? tarczyca? depresja? czy możliwe ze nie leczone gardło 25 lat 65 kg, 168 cm

Szanowna Pani, objawy te mogą wiązać się z niedoczynnością tarczycy. Proszę zrobić sobie badania TSH (ewntualnie dodatkowo FT3 i FT4). Należy zrobić sobie komplet badań i skonsultować je z lekarzem. Nieleczone gardło bardzo osłabia organizm (wizyta u laryngologa). Zaniedbała Pani własne zdrowie i zapomniała Pani o potrzebach pani organizmu, teraz pora zadbać o siebie. Pani problemy ze zdrowiem, choć nie wspomina Pani o zaburzeniach nastroju, na pewno odbijają się na pani kondycji psychicznej. Problemy ze zdrowiem i ogólne osłabienie to częste przejawy depresji. I odwrotnie, gdy ciało choruje, to dusza też cierpi. Na pewno warto udać się do psychoterapeuty (najlepiej psychosomatoterapeuty) i stawić czoła trudnym sprawom.

Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia,
Kamil Tarnawski