Zapytaj lekarza

1 , 0 2 0 , 4 0 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ciągłe zmęczenie, drżenie rąk oraz problemy z pamięcią i koncentracją a borelioza

Witam, mam 21 lat, w wieku 9 lat zostałem ukąszony przez kleszcza. Ostatnie kilka lat źle się czuje, jakby wyssany z energii. Przeważa zmęczenie psychiczne i fizyczne, problemy z pamięcią i koncentracją, nadwrażliwość wzroku i słuchu, drżenie rąk oraz jakby uczucie przedmiotu, który lata luzem wewnątrz głowy i obija się o nią(występuje najczęściej z rana). Wynik badania w kierunku boreliozy: Wyniki: IgG > 800 U/ml < 9 IgM 0,88 Index < 1,0 Co można przez to zrozumieć?
MĘŻCZYZNA, 21 LAT ponad rok temu

Opryszczkowe &quot;zimno&quot;

Wywołana przez wirus HSV-1, pojawia się często w początkowym okresie choroby i objawia pieczeniem czy swędzeniem skóry ? mowa o opryszczce wargowej. Doktor Marcin Ambroziak udziela odpowiedzi na pytanie, dlaczego opryszczka często zostaje nazywana zimnem.

Witam, interpretacja: wysokie miano IgG to efekt przejścia boreliozy w przeszłości. prawidłowe miano IgM to znak, że na dzień dzisiejszy choroba nie jest aktywna. Wniosek: wymienionych objawów nie należy łączyć z boreliozą. Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy