Ciągłe zmęczenie i problemy z koncentracją

Mam 16 lat. Przed rokiem piłam z koleżanką alkohol. Potem musiałam ponieść za to konsekwencje. Od tego czasy cały czas jestem zmęczona, zasypiam przy uczeniu się i odrabianiu zadań. Mam kłopoty z koncentracją, wysławianiem się i zapamiętywaniem. Brakuje mi sił i energii na robienie czegokolwiek. Czasem nie mam siły się ruszyć.

Mam problemy z zasypianiem. Często śpię w dzień. Raz nie mam apetytu, a innym razem jem bez ograniczeń. Obniżyła się moja samoocena. Czuję się brzydka, nic niewarta, głupia. Odsunęłam sie od ludzi. Nie potrafię z nikim rozmawiać. Z nikim się nie spotykam. Często płaczę, jestem przygnębiona i smutna. W teście podanym na tej stronie miałam 25 pkt. Cierpię na migrenę, często boli mnie brzuch i czuje kłucie w klatce piersiowej.

Byłam już u psychologa, ale kiedy usłyszał, że jestem uczennicą piątkowo-czwórkową doszedł do wniosku, że czuję sie dobrze. Proszę o pomoc. Życie mnie przerasta.

Witam!

Opisane objawy mogą być zapowiedzią zaburzeń psychicznych lub być wywołane przez intensywne zmiany w organizmie związane z okresem dojrzewania. Warto byłoby jednak skonsultować to z lekarzem psychiatrą. Lekarz jest najbardziej kompetentną osobą w kwestii diagnozowania chorób i zaburzeń. Powinien on na podstawie badań i wywiadu postawić diagnozę i zalecić dalsze działania terapeutyczne

Pozdrawiam