Ciągłe zmęczenie, mylenie wyrazów, drżenie rąk i problemy z pamiecią

witam, mam 40 lat, 3 lata temu ur. dziecko.Od tego czasu mam więcej obowiązków, śpię ok. 6-7godz.,jestem ciągle zmęczona.Śpię b. czujnie,słyszę każdy ruch dziecka.I od ok. 2lat niepokoi mnie to, że zaczynam mylić wyrazy,gdy mówię,czytam,drżą mi ręce,ciągle zapominam o czymś,gorzej widzę.Lekarz pierwszego kont.twierdzi, ze to zmęczenie i nie dał mi skier.do neurologa,ale nie jestem pewna czy ma rację.Boje się, ze coś się dzieje ze mną ze strony neurologicznej.Proszę o poradę.Dziekuję.

Witam,
opisywane przez Panią trudności mogą mieć różne przyczyny. Zdarza się, ze samo zmęczenie i nadmierne skupienie na organizmie, skanowanie go może powodować doświadczanie objawów. Niemniej bardzo ważne jest sprawdzenie ewentualnych przyczyn medycznych. Jeśli lekarz nie stwierdzi, żadnych symptomów chorobowych polecam skorzystanie z pomocy psychologa lub psychoterapeuty. Dokładniejsze rozpoznanie przyczyn doświadczanych lęków, napięcia, a także praca nad nimi może okazać się pomocna w Pani sytuacji.
Zachęcam do ewentualnych dalszych pytań
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl

Szanowna Pani

Jak najbardziej, objawy, które Pani opisuje oraz związany z nimi niepokój są powodem do konsultacji neurologicznej. Polecam również wizytę u psychologa, który oceni Pani stan psychiczny (w tym związany z pamięcią) i udzieli Pani wsparcia.

Z pozdrowieniami
Katarzyna Binder

Witaj, jeśli ma Pani wątpliwości co do oceny stanu zdrowia przez lekarza pierwszego kontaktu, to choćby dla swojego "świętego spokoju" warto udać się do neurologa i w razie potrzeby zrobić odpowiednie badania. Jeśli natomiast kolejne opinie lekarskie będą podobne, wyniki badań okażą w normie a Pani dalej będzie się źle czuła to proszę wybrać się na konsultację psychologiczną- może powody złego samopoczucia leżą zupełnie gdzie indziej. Pozdrawiam, Monika