Ciągły ból głowy, wymioty i ogólne osłabienie

Mam 22 lata od 2 tygodni strasznie boli mnie głowa ból jest ciągły wraz z wymiotami i ogólnym osłabieniem Leki przeciwbólowe nie pomagają ( nawet ketanol forte) ból jest umiejsciowiony w tyle głowy . Boje się gdyż moja siostra miała guza mózgu złośliwego jakie badania powinnam wykonać , do jakiego lekarza? Dodam również że zatoki mam zdrowe migrene również można wykluczyć
22 LAT ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Ze względu na opisane przez Panią objawy oraz występowanie nowotworów centralnego układu nerwowego w rodzinie zdecydowanie powinna mieć Pani przeprowadzoną szczegółową diagnostykę. Przede wszystkim proszę zatem udać się do lekarza pierwszego kontaktu, który zbierze wywiad, zbada Panią oraz ewentualnie wystawi skierowanie do lekarza specjalisty (np. neurologa). Lekarz specjalista, w zależności od wskazań najprawdopodobniej zleci natomiast wykonanie badań obrazowych centralnego układu nerwowego. Uzyskane w ten sposób informacje pozwolą wskazać przyczynę dolegliwości bólowych oraz ewentualnie rozpocząć właściwe leczenie.