Ciągły brak energii, napady płaczu, natłok myśli i poczucie strachu

1,2 Najgorsze jest to, ze mecze si bardzo sama z soba, mam napady placzu, ktorych czasami nie jestem w stanie zachmowac, i to nie wazne czy jestem w pracy, na ulicy, czy u znajmych. Nie jestem smutna, tylko mam ciagly brak energii, brak sil. Prawie w ogole nie spotykam sie ze znaomymi bo nie mam sily, czasem nie jestem w stanie nawet rozmawiac z kims przez telefon. Rowniez co mnie martwi to to, ze czasami mam ogromny natlok myski, mysle o wszystkim i o niczym, o bzdetach, to tez mnie bardzo meczy, bo nie jestem w stanie nad tym zapanowac i skoncentrowac sie na czmkolwiek. Rowniez czasami czuje ogromny stach, niepokoj, lek, ale nie wiem przed czym. Lekarz ogolny przepisal mi lek z grupy flurazepam, po nim spie, ale nie jestem w stanie w ciagu dnia funkcjonowac normalnie, po tym leku moglabym przespac 2 dni, a i tak wstaje zmeczona, a po nich moje samopoczucie jest jeszcze gorsze. Co sie ze mna dzieje?
ponad rok temu

Co wpływa na pewność siebie?

Każdy z nas chciałby być przebojowy i pewny siebie. jak do tego dojść? Warto wiedzieć przede wszystkim, co wpływa na naszą pewność siebie. Obejrzyj film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Mgr Kamila Drozd Psycholog
80 poziom zaufania

Witam serdecznie!
Niestety, porada internetowa ma swoje ograniczenia, gdyż przez Internet nie da się postawić żadnej diagnozy. Napisała Pani o wielu różnych objawach i dolegliwościach, które Panią męczą, ale są one nieswoiste, by móc jednoznacznie postawić rozpoznanie. Płaczliwość, dyskomfort psychiczny, brak energii, szybkie męczenie się, natłok myśli, problemy z koncentracją uwagi, wewnętrzny niepokój, stany lękowe mogą wskazywać na różne problemy emocjonalne, np. depresję, nerwicę, zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne, zespół chronicznego zmęczenia, dystymię. Flurazepam, który został Pani przepisany przez lekarza ogólnego, to lek z grupy benzodiazepin. Jest to lek przeciwlękowy, nasenny, uspokajający, niemniej jednak nie może być on długo zażywany, gdyż może prowadzić do uzależnienia. Uważam, że powinna się Pani skonsultować z lekarzem psychiatrą, by dokładnie określić, co Pani dolega i by zmienić lek, tym bardziej, że nie czuje się Pani po nim najlepiej i nie może normalnie funkcjonować w ciągu dnia.
Pozdrawiam i życzę powodzenia!

0
Mgr Kamila Drozd
Mgr Kamila Drozd

Witam,
Zdecydowanie zalecam kolejną konsultację psychologiczno-psychiatryczną. Właściwie dobrana lekoterapia + psychoterapia, pomogą wyeliminować (lub skutecznie zredukować) pojawiąjące się objawy.

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty