Ciągły katar i kaszel u 7-miesięcznego dziecka

Witam . Moje dziecko ma 7 miesięcy , z dniem 22 września non stop ma katar i kaszel . Byliśmy u lekarza - zapalenie dróg oddechowych - antybiotyk . Skończyliśmy antybiotyk , 2 dni i znów kaszel a w nosie charcze . Nie wiem juz co mam robic , co może być tego powodem ? Nie chce ciągle latać do lekarza bo pomyślą ze wymyslam gdyż w nocy objawia się najbardziej to charczenie i kaszel , w dzień tylko kaszel ale dość swobodnie oddycha . Czy to nie dobór jakiś witamin ? Kupić inhalator/ nawilżacz ?

​W nocy często nasilają się objawy ze względu na rozgrzanie dziecka i obrzęk śluzówek. Często też przyczyną bywa powiększony trzeci migdał. To wynik osłabienia układu odpornościowego. Jeśli małe dziecko zażywa antybiotyk, to znaczy, że nie radzi sobie odpornościowo. trzeba wesprzeć układ immunologiczny odpowiednim terapeutycznym probiotykiem, zbadać czy w jelitach nie ma grzybów z gatunku kandyda lub pasożytów. Zapraszam na konsultację w Warszawie, możliwa również konsultacja telefoniczna: 731 999 150 lub 601 614 514.