Ciągły lęk, szybkie bicie serca i natrętne myśli

Ciągły lęk , szybkie bicie serca wraz z bólami w klatce , natretne mysli typu ( mam zawal i umrę ) , bole w dolku podsercowym , strach . Wymyslanie sobie chorob , panika , chec ucieczki , czesto boli mnie serce , glowa , brzuch . Boje sie ze cos mi sie stanie . Wyniki mam dobre . Co mi sie dzieje ? Pomocy . Slysze swoje serce . : ( zwariuje .

Pani objawy bardzo dobrze współgrają z opisem paniki. Jest to zaburzenie na tle lękowym, które można wyleczyć podejmując psychoterapię (w tym zakresie bardzo dobre efekty przynosi terapia poznawczo-behawioralna). Polecam udać się na wizytę do psychologa, bądź psychoterapeuty który o wstępnym szczegółowym wywiadzie będzie mógł zaproponować kroki zaradcze. Pozdrawiam.

Z tego co Pani pisze, wnioskuję że doświadcza Pani dużego lęku związanego ze stanem swojego zdrowia. Jeśli objawy nie mają podstaw medycznych warto aby poszła Pani na konsultację do psychoterapeuty, w celu przyjrzenia się źródłom Pani problemów.

Dzień dobry.
Opisane przez Panią objawy somatyczne są bardzo charakterystyczne dla przebiegu zaburzeń nerwicowych, najczęściej powiązanych z lękiem i innymi trudnymi emocjami. Najskuteczniejszą formą pomocy jest podjęcie psychoterapii, czasami duże nasilenie objawów wymaga również wsparcia farmakologicznego ale moje doświadczenie zawodowe pokazuje, iż znalezienie źródła trudności przynosi ulgę i daje szansę na wypracowanie nowych sposobów radzenia sobie z napięciem i trudnościami. Pozdrawiam serdecznie.