Ciągły strach i problem z podjęciem jakiegokolwiek działania

Budzę się wystraszona, boję się odbierania telefonu, podjęcia jakiegokolwiek działania przez co rośnie ilość rzeczy które mam do zrobienia. Im jest ich więcej tym bardziej boję się za nie zabrać.

Dzień dobry,

Jeżeli chce Pani zmienić swój sposób funkcjonowania / przeżywania to pozostaje Pani udać się na konsultacje do psychoterapeuty, które być może zakończą się wspólną decyzją o podjęciu leczenia. Pomoc może Pani uzyskać np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego lub prywatnie.

Proponuję udać się na konsultację do psychiatry. Specjalista po dokładnym przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego będzie mógł ocenić pani problem, postawić diagnozę i dobrać odpowiednie postępowanie. Oceni też nasilenie Pani objawów i zdecyduje, jeśli będzie taka potrzeba, o zastosowaniu farmakoterapii, psychoterapii lub obu metod łącznie.

Za mało niespecyficznych informacji podała Pani, by móc stwierdzić konkretnie co się dzieje. Namawiam do spotkania z psychologiem, który będzie mógł rozpoznać problem, zdiagnozować i zaproponować kroki terapeutyczne. Z pewnoscią taki sposób funkcjonowania stanowi dla Pani problem, a skoro tak - należy się nim jak najszybciej zająć. Pozdrawiam.