Ciągły ucisk w klatce piersiowej u 31-letniej kobiety

Witam, mam 31 lat od 2 dni czuję ciągły ucisk w klatce piersiowej, dzisiaj ból występował tylko z lewej strony lecz wieczorem znów rozpromienił się na całą klatkę piersiową. Zażywam od wczoraj krople nasercowe gdyż mąż stwierdził że to nerwica. Ból nasila się podczas zmiany położenia ciała i daje o sobie znać przy każdym ruchu. Największy ucisk występuje pośrodku klatki piersiowej. Czy to nerwica czy coś poważnego zaznaczam że ból jest stały i od 2 dni,. Proszę o szybką poradę pozdrawiam. Joan

Lek. Katarzyna Szymczak

Radziłabym udać się do lekarza i na pewno wykonać ekg, aby wykluczyć pochodzenie sercowe bólu. Przyczyn Pani objawów może być wiele, a nerwica jest jedną z nich.
Pozdrawiam