Ciągnący ból w łydce po urazie

Witam, mam 31 lat, wczoraj wieczorem zaczęła pobolewać mnie łydka w lewej nodze. Ból nie jest wynikiem urazu. Najbardziej boli mnie pod kolanem w chwili prostowania i zginania nogi. Mam wrażenie że ta łydka jest cięzka. Podczas chodzenia odczuwam coś w rodzaju ciągnięcia i nie mogę zbyd dłubo siedzieć bo zaczyna mi drętwieć od łydki aż po pośladek. Podejrzewam, że to mogą być żyły, bo 3 lata temu usg wykazało jakies nieznaczne odchylenia. Czy powinnam jak najszybciej udać się do lekarza?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie sprecyzowała Pani jakiego rodzaju miała Pani uraz. Teoretycznie objawy mogą być bowiem wynikiem zarówno urazu, zakrzepicy jak i wielu innych przyczyn. Sugeruję ocenę lekarza podczas bezpośredniej wizyty.