Ciągnący ból w udach po treningu

Witam! Mam 25 lat i regularnie trenuje sporty walki ( 5-9 x w tyg.). Co jakiś czas w trakcie i po treningu odczuwam ciągnący ból w udach , czasem jednego , a czasem obu. Wczoraj ból znow sie pojawil i nie przechodzi.Zauwazylam, ze gdy w trakcie treningu pojawi się zimne powietrze ból nasila się. Gdy się pochylam ból również się na sila. Wczoraj i dzisiaj dodatkowo po treningu pojawił się kłujący ból w okolicy serca przy próbie wzięcia głębokiego wdechu. Co robić?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane dolegliwości bólowe w udach najpewniej mają pochodzenie mięśniowe i są wynikiem intensywnego treningu. Proszę zwrócić uwagę podczas których ćwiczeń ból się pojawia/nasila i unikać takich czynności. Opisany ból w okolicy serca wymaga konsultacji lekarza POZ.