Zapytaj lekarza

1 , 0 1 3 , 1 0 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ciała ketonowe w analizie moczu

mu mojej 6letniej córki w analizie moczu pojawiły się ciała ketonowe pozostałe parametry są prawidłowe dziecko nie gorączkowało ani nie wymiotowało dwa miesiące temu przeszła antybiotykoterapię dwoma preparatami z powodu zakażenia dróg moczowych jakie mogą być przyczyny obecności ketonów i jaki badanią wykonać aby wykluczyć np.cukrzycę
KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Cukier (glukoza) w moczu - wskazuje na cukrzycę, zwłaszcza gdy stwierdza się także ciała ketonowe.

Ale - Ciała ketonowe mogą się znaleźć w moczu również wtedy, gdy dziecko długo nie jadło lub wymiotowało albo ma gorączkę.

Specjalista alergologii i pediatrii.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety