Ciała ketonowe w moczu, cukrzyca w 35 tc

Jestem w 35 tygodniu ciąży, mam cukrzyce- dostaje insulinę 5j/ml przed śniadaniem odebrałam dziś wyniki badań, pojawiły się ciała ketonowe w moczu 80,0 mg/dl. reszta w normie. morfologia też słaba. czy to bardzo zły wynik i za co odpowiada?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Tego typu wynik może oznaczać iż cukrzyca nie jest kontrolowana w odpowiedni sposób.