Ciała ketonowe w wyniku badania moczu a rygorystyczna dieta

witam, pojawily sie ciala ketnowe w moim moczu, czy to moglo byc od rygorystycznej diety i wymiotowania?? czy jezeli nie przestane sie odchudzać to będzie ich coraz więcej?

Witam serdecznie. Ciała ketonowe mogą pojawić się w moczu m.in. przez nieodpowiednie żywienie, szczególnie chodzi mi tu o głodzenie. Zachęcam do rozmowy ze specjalistą. Proszę nie lekceważyć wyników badań. Zapraszam na www.diet-coaching.xaa.pl
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Jesli stosuje Pani rygorystyczną dietę opartą gł na redukcji ilości węglowodanów to na skutek wykorzysywania przez organizm innych substancji energetycznych może dojść do wzrostu poziomu ciał ketonowych. Jest to oględnie mówiąc stan niepokojący dla organizmu. Bardzo ważne przy odchudzaniu jest odpowiednie zbilansowanie diety z odpowiednią podażą odpowiednich węglowodanów. Wszelkie "cudowne" monodiety jeśli nawet przynoszą jakieś efekty to są one przejściowe. Informacje uzyska pani u doświadczonego dietetyka.