Ciałko żółte

Bardzo proszę o informację odnośnie mojego wyniku USG. Będąc na wizycie u lekarki, zgłosiłam się tam z plamieniami w 5 tc i 5 dniu, pani Doktor stwierdziła, że to od nadżerki. Zapisała odpowiedni antybiotyk. Teraz jest już ok. Jednak na badaniu zaznaczyła, że echo zarodka niewidoczne, kosmówka bez cech odklejania. Wiem, że na zarodek mogło być jeszcze za wcześnie, jednak lekarka nic nie wspomniała o ciałku żółtym, a z tego co czytam widzę, że coś takiego lekarze zazwyczaj piszą na badaniach. Lekarka stwierdziła, że nic niepokojącego nie widzi, jednak interesuje mnie co z tym ciałkiem żółtym? Kiedy powinno się pojawić? Dodam tylko, że badania Beta HCG wzrasta. Ostatnio w ciągu 2 dni wzrosło ponad 2,5 raza. Z góry dziękuję i pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Nie określa się rutynowo ciałka żółtego w USG w odniesieniu do ciąży. Ciałko żółte jest przekształconym pęcherzykiem jajnikowym (obecnym w jajniku a nie w macicy), które odpowiedzialne jest za produkcję progesteronu, przygotowujące macicę do implantacji zarodka.

Jeśli przyrosty BHCG są tak piękne i książkowe, to sądzę że nie ma się Pani czym przejmować, tylko cieszyć pozostałymi już 8 miesiącami ciąży.

Pozdrawiam