Ciałko żółte, ryzyko ciąży a USG

Witam, w 24dc, przy cyklach nieregularnych, doszło do niebezpiecznego stosunku. Byłam póżniej u lekarza który na USG zobaczył ciałko żółte i stwierdził że jest po owulacji. Mogę jeszcze zażyć Escapelle, ale jest to dla mnie ostateczność gdyż źle znoszę hormony. Ile dni po owulacji widać na usg już ciałko żółte? Jeżeli było to znaczy że miała miejsce na tyle wcześnie że do zapłodnienia już nie miało szans dojść? Czy są jednak spore szanse że było tona tyle niedawno że powinnam wziąć Escapelle?

Renata GrzechociĹska

Trudno jest odpowiedziecw na Pani pytanie, gdyż jest ono nieprecyzyjne. Przy cyklach nieregularnych trudno określić dni płodne i niepłodne, dlatego nie można wykluczyć ciąży. Jeśli jednak lekarz uwidocznił ciałko żółte można ją wykluczyć.