Ciało obce w oku – czy to coś poważnego?

Oglądałem telewizję, gdy nagle na moim prawym oku pojawiły się „pulsujące plamy”, które przeszkadzały w normalnym widzeniu. Poszedłem do łazienki i pod światłem, na prawym oku dostrzegłem małą plamę na tęczówce. Przestraszyłem się i szybko parę razy przemyłem oczy. Po chwili plama znikła, a ja widziałem już dobrze, jednak na rogówce, również na prawym oku, pojawił się malutki, dziwny brązowy przedmiot. Który trochę mi przeszkadza – czuję, że coś mam w oku. Dodam, że nigdy coś takiego mi się nie przytrafiło. Co to może być?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!
Niestety w ramach porady internetowej nie mamy możliwości ocenić, czy opisane przez Pana objawy są skutkiem ciała obcego czy też nie. Koniecznie jest do tego kompletne badanie okulistyczne. Powinien zatem zgłosić się Pan jak najszybciej do specjalisty okulisty.
W celu wykrycia uszkodzeń powierzchni oka (rogówki) stosuje się badanie polegające na oglądaniu oka pod powiększeniem, w czasie badania podaje się czasem do oka żółty barwnik, który pozwala uwidocznić uszkodzenia.
Ponadto do czasu wizyty u okulisty:
- nie wolno prowadzić samochodu,
- nie powinno się trzeć oka,
- do czasu badania zaleca się trzymać oko zamknięte.