Ciało obce w oku - czy udać się do specjalisty?

Od niedawna zauważyłam, że coś pojawiło się na moim oku. Miesiąc temu było małe, więc myślałam, że to nic poważnego i z czasem mi to przejdzie, jednak to coś staje się coraz większe, wygląda jak przezroczysta nitka i przeszkadza mi w normalnym widzeniu, po prostu przemieszcza się razem z gałką i przeszkadza w normalnym patrzeniu na daną rzecz, osobę itp. Czy to jest poważne? Czy powinnam udać się do specjalisty?

ponad rok temu

Witam!

Jeżeli zauważyła Pani coś "na oku" i to się powiększa z czasem powinna się Pani udać do specjalisty, celem oceny zmiany w lampie szczelinowej oraz szczegółowego badania dna oka. Możliwy jest w tym wypadku jakiś stan zapalny części pośredniej oka bądź mety w ciele szklistym. Celem różnicowania zmiany proponuje wizytę u lekarza okulisty.

Pozdrawiam serdecznie