Ciastka owsiane a dieta

Dzień dobry, mam pytanie dotyczące ciastek owsianych. Czy będąc na diecie mogę jeść ciastka owsiane czy nie za bardzo? Staram się zrzucić zbędne kilogramy, miałam ich sporo, ale teraz moja dieta przynosi już rezultaty. Od jakiegoś czasu staram się jeść zdrowo i przede wszystkim uważać na to, co jem. Czy ciastka owsiane można jeść bez obaw będąc na diecie czy może raczej nie będą one dobre? Zastanawiam się czy mogę po nich znacznie przybrać na wadze. Na pierwszy rzut oka ciastka owsiane wydają się zdrowe, logicznie rzecz biorąc jedzenie ich na diecie powinno być właśnie wskazane, ale z drugiej strony nigdy nic nie wiadomo i wolę się upewnić. Chciałabym również zapytać jak wygląda wpływ ciastek owsianych na zdrowie. Czy ciastka owsiane są zdrowe? W jakich ilościach można je jeść? Czy są jakieś ograniczenia? Z góry dziękuję za każdą odpowiedź i pozdrawiam.
ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Ciastka owsiane, mimo iż są zdrowsze niż klasyczne słodycze tego rodzaju, to jednak obfitują w cukier i substancje dodatkowe (konserwanty, barwniki). Nie są więc produktem zdrowym, co nie oznacza że powinny być całkowicie wykluczone z diety. Wskazane jest częstsze wybieranie zdrowych deserów typu sałatki owocowe, koktajle z owoców na bazie jogurtu naturalnego, sorbety, musy owocowe itp. Od czasu do czasu można jednak sięgnąć po wypieki na bazie owsa.

Witaj,
Na rynku, w sklepach ze zdrową żwnością są dostępne ciastka owsiane, zbożowe o dość korzystnym składzie. Ponadto zawsze możesz upiec takie ciastka sama, zazwyczaj mają w składzie: płatki owsiane, ziarna lnu, sezamu, ziarna słonecznika, miód. Poszukaj przepisy. Owies, płatki owsiane są bardzo zdrowe, korzystnie wpływają na florę bakteryjną jelit, oraz wspomagają odchudzanie. Jednakże tak jak ze wszystkim ważny jest umiar. 1-2 ciastka na pewno nie zaszkodzą i ugaszą chęć na słodycze. Pozdrawiam,
Aneta Kościołek