Ciąża a antybiotyk - kiedy starać się o dziecko?

Witam. Obecnie leczę się na zapalenie ucha. Biorę już drugi antybiotyk, z grupy linkozamidów (wcześniej brałam antybiotyk z grupy fluorochinolonów i lek z grupy pochodnych nitroimidazolu). Zamierzamy z mężem starać się o dziecko. Dziś dostałam krwawienie, a do końca antybiotyku jeszcze 4 dni. Czy po skonczeniu kuracji antybiotykowej możemy od razu starać się o dzieco, czy lepiej poczekać do następnego miesiąca?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Mogą Państwo bezpiecznie starać się o dziecko już w tym cyklu, tym bardziej, że do czasu wystąpienia owulacji powinna Pani być już po skończonej kuracji antybiotykiem.

Gdyby infekcja bakteryjna ponownie wystąpiła już podczas ciąży (również w innej okolicy ciała), to lekarz przepisze antybiotyk z grupy cefalosporyn lub makrolidów, bezpieczny dla dziecka.

Pozdrawiam serdecznie!