Ciąża a dziewictwo - czy to jest możliwe?

Mam pytanie: jestem dziewicą i nie odbywałam stosunku, lecz przy spotkaniu z moim chłopakiem włożył mi palec do pochwy i wcale nie głęboko 3-4cm może. Czy mógł przypadkowo dotknąć się i mnie zapłodnić w ten sposób? Chciałabym dodać, że okres miałam 25, a spotkanie odbyło się 29, czyli w ostatni dzień okresu, chociaż wtedy krwawiłam bardzo slabo. Czy jest jakaś możliwość na zajście w ciążę w ten sposób w dni niepłodne?

Witam serdecznie!

W opisanej przez Panią sytuacji ryzyko ciąży jest zerowe.

Po pierwsze do zbliżenia doszło w czasie dni niepłodnych, więc nawet pełny stosunek byłby "zabezpieczony".

Po drugie, szansa na pozostawienie wystarczającej ilości plemników na palcu z następczym przeniesiem jej do pochwy jest niewielkie.

Należy podkreślić, że proces zapłodnienia jest niezwykle skomplikowany i wymaga wystąpienia wielu sprzyjających czynników. Rzadko zdarza się zatem zajście w ciążę przez petting czy inne formy gry wstępnej.

Pozdrawiam.