Ciąża a globulki antykoncepcyjne

Witam, mam 18 lat.

Tydzień temu razem z chłopakiem pragnęliśmy rozpocząć współżycie. Niestety, chłopak mój pracuje i jakiś miesiąc temu uderzył się w krocze i ma teraz problemy ze wzwodem. Próbował jakoś ręcznie temu zaradzić, ale okazało sie to bezskuteczne. Następnie zdecydowaliśmy sie na petting.

Czy przez to mogłam zajść w ciążę? Zastosowałam globulki dopochwowe w formie antykoncepcji. A teraz, dwa dni temu pojawiła mi się brązowa wydzielina z pochwy, ciemnobrunatna. Nie wiem co mam zrobić.

Pomocy!! Boję się, że mogłam zajść z ciąże :(

Witaj.

Jeżeli zachowaliście ostrożność i nie doprowadziliście do kontaktu nasienia z Twoimi drogami rodnymi, to ryzyko zajścia w ciążę jest znikome.

Natomiast brunatna wydzielina, o której piszesz, wydobywająca się z pochwy w drugiej połowie cyklu może świadczyć o niewydolności ciałka żółtego, czyli zaburzeniu hormonalnym, związanym z niedoborem progesteronu.

W związku z tym zalecam pilną konsultację z ginekologiem.
Pozdrawiam.