Ciąża a gruczolakowłókniak u 34-letniej kobiety
Witam serdecznie, Jestem po 2 badaniach USG piersi i elastografii i zdiagnozowano u mnie gruczolakowłókniaka (12mmx9mmx6mm). Zalecana jest kontrola co 6 miesięcy przez dwa lata. Planowałam ciążę i mam pytanie czy po urodzeniu dziecka może włókniak się wchłonąć? Czy w tym przypadku lepiej się powstrzymać z urodzeniem dziecka? Czy stosuję się leczenie farmakologiczne takich zmian? Z góry dziękuję

KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu
Lek. Krzysztof Szmyt
79 poziom zaufania
Witam, nie stosuje sie leczenia farmakologicznego. Natomiast czy zmiana sie zmniejszy czy powiększy po ciazy jest trudne do stwierdzenia. Ciąża teoretycznie moze spowodować powiększenie zmiany z powodu większej ilości estrogenów. Pozdrawiam