Ciąża a grupa krwi rodziców

witam. mam takie pytanie,moja dziewczyna jest w 8 tygodniu ciąży i dopiero teraz powiedziałem jej ze mam grupę krwi ARhD- ,a ona ma ORh+,czy to ma jakieś wpływ na ciążę i czy mogą być jakieś komplikację?? z góry dziękuję za pomoc
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Jeśli pyta Pan o konflikt serologiczny - to bez obaw. Do takowego mogłoby dojść gdyby partnerka miała grupę krwi Rh-, a płód Rh+.
Pana dziewczyna powinna natomiast oznaczyć grupę krwi i obecność przeciwciał. Jest to rutynowe badanie wymagane od każdej pacjentki będącej w ciąży.