Ciąża a kontakt z osobą w trakcie chemioterapii

Pytanie może dziwne, ale jestem w 7 tygodniu ciąży i pomagam cioci chorej na nowotwór. Ciocia przechodzi własnie chemioterapię - 3 dawki w odstępach co 3 tygodnie - tydzien temu przyjęła pierwszą dawkę. To chemia podawana dożylnie ciocia spędza w szpitalu kilka godzin. Czy mój kontakt z ciocią może mieć jakiś wpływ na dziecko?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, nie, jeśli Pani nie ma kontaktu z chemioterapeutykami to nie ma to wpływu. Pzdrawiam