Ciąża a krwawienie z odstawienia u 21-latki

Witam. Chciałabym rozwiać swoje wątpliwości pod kątem różnych sprzecznych informacji z internetu i chodzi o to, że miałam już 4 miesiączki w 7-dniowej przerwie pomiędzy tabletkami, lekarz na kontroli zbadał mnie ginekologiczne, stwierdzając że "jajniki i macica jest malutka" I też stąd moje pytania, czy pomimo ciąży można mieć normalny okres (mechaniczny) z tabletek ? I również, czy takie badanie jest równie skuteczne, pod kątem wykrycia ciąży, co wykonanie USG ? Z góry dziękuję za odpowiedź

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie oznaczyć poziom beta hcg i koniecznie ponownie udać się do lekarza ginekologa.