Ciąża a nieregularne współżycie

Witam, mam pytanie czy nieregularne współżycie możne mieć wpływ na to, że nie mogę zajść w ciążę, proszę o odpowiedź z góry dziękuję.

ponad rok temu

Witam serdecznie.

Zajście w ciążę jest dużo bardziej prawdopodobne jeżeli do stosunku dochodzi podczas dni płodnych. Najlepiej współżyć w okresie okołoowulacyjnym. Owulacja występuje 14 dni przed miesiączką. Niestety można do stwierdzić z całą pewnością dopiero po fakcie czyli po wystąpieniu miesiączki.
Jeżeli cykle trwają 28 dni to owulacja przypada na 14 dzień cyklu. Aby doszło do zapłodnienia najlepiej odbyć stosunek 1-2 dni przed owulacją. Plemniki w drogach rodnych kobiety żyja około 72h natomiast komórka jajowa około 12h.

Jeżeli cykle są krótsze lub dłuższe należy obliczyć kiedy występuje owulacja.