Ciąża a odstawienie leków

Witam, biorę lek na obniżenie PRL (dostinex) i od 16 dc - 25 dc progesteron (Duphaston, z racji niskiej ilości w organiźmie). Chciałabym się dowiedzieć czy robiąc test w 25dc i uzyskując wynik pozytywny powinnam odstawić Duphaston? Wiem, że muszę odstawić Dostinex. Wizytę u swojego lekarza mam dopiero za 16 dni. Pozdrawiam, Joanna

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, lek Duphaston ma za zadanie uzupełnienia braku hormonów odpowiedzialnych za możliwość wystąpienia i podtrzymanie ewentualnej ciąży. Rzeczywiście nie należy go odstawiać na własną rękę. Proszę postępować zgodnie z zaleceniami ginekologa. Pozdrawiam.