Ciąża a stosunek przerywany dzień po skończeniu miesiączki

Mam pytanie czy Jestem w ciąży jeżeli uprawiałam stosunek przerywany dzień po zakończeniu miesiączki oczywiście partner nie doszedł we mnie do wytrysku doszło po za pochwą po stosunku zaczela mi po dwóch dniacch lecieć obficie krew trwała ona około dwóch dni dodam że byłam w tedy dziewicą prosze o szybka odpowiedź
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Każdy stosunek bez zabezpieczenia może skutkować ciążą.
Stosunki przerywane nie są skuteczną metodą antykoncepcji gdyż w preejakulacie wydzielającym się podczas całego stosunku także znajdują się plemniki.
Błona dziewicza też nie stanowi skutecznej bariery.
Jeśli więc kolejna miesiączka zacznie się spóźniać sugeruję wykonanie testu ciążowego (w dniu spodziewanej miesiączki lub po tym terminie)
Poza tym, czas rozpoczęcia życia seksualnego powinien także skutkować z rozpoczęciem regularnych wizyt u ginekologa.
Badanie czystości pochwy przez lekarza, regularna cytologia i stosowanie skutecznych metod antykoncepcji, to podstawowe elementy prawidłowej kontroli aktywnych seksualnie kobiet.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Stosunek przerywany nie chroni przed ciążą !!! Prawdopodobnie krwawienie jakie Pani podaje wynikało z podrażnienia mechanicznego. Nie można jednak wykluczyć zapłodnienia. Proponuje wykonać test ciążowy.