Ciąża a stosunek w pierwszym dniu okresu

Witam, uprawiałam seks z chłopakiem w pierwszym dniu okresu (okres w zasadzie jeszcze się  nie rozpoczął na dobre tylko śluz był lekko zabarwiony na czerwono- jako tako krwawienia nie było jeszcze). Nie doszło do wytrysku w ,, środku'' . Na drugi dzień normalnie dostałam okres i trwał 6 dni tak jak zazwyczaj był trochę mniej obfity niż zwykle.

Czy ten brak ,,Normalnej obfitości'' świadczy o zajściu w ciążę? Czy jest w ogóle możliwe że doszło do zapłodnienia i zapłodniona komórka nie została usunięta wraz z krwią miesiączkową? Dodam jeszcze ze zawsze podczas okresu prócz krwi mam dużo złuszczonej tkanki wydalone podczas tego okresu nie zaobserwowałam jej. Proszę o odpowiedz.

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Współżycie podczas okresu szczególnie gdy jest to stosunek przerywany wiąże się z minimalnym ryzykiem ciąży, jednakże nie można wykluczyć możliwości zapłodnienia.
Należy wziąc średni czas przeżycia plemników (3-5 dni) w drogach rodnych (najczęściej przy sklepieniu pochwy).

Do zapłodnienia komórki jajowej dochodzi zazwyczaj w świetle jajowodu, a implantacja zarodka ma miejsce zazwyczaj po 7-10 dniach. Wobec tego nie musi dojść do wydalenia zarodka.
Zmniejszona obfitość miesiączki nie musi świadczyć o możliwości zapłodnienia.
Proponuję wykonać test ciążowy po min. 14 dniach dla uspokojenia swoich wątpliwości, wynik powinien być wówczas wiarygodny.