Ciąża a USG

Witam, mam pytanko: czy lekarz ginekolog jest w stanie stwierdzić ciążę przez badanie ginekologiczne i usg dopochwowe 2 miesiące po stosunku? Miałam robione usg dopochwowe 2 miesiące po stosunku przerywanym i lekarz wykluczył ciążę. Czy mogę być pewna tej diagnozy? Testy ciążowe z apteki robiłam 5 tygodni po stosunku i też wyszły negatywnie... gdyby doszło do zapłodnienia, byłabym w 5-6 tygodniu ciąży. Okresu nie mam, ponieważ brałam lek hormonalny, w styczniu ostatnia dawka. Proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Lekarz może czasami uwidocznić "zawiązki" płodu (pęcherzyk żółtkowy) już w 4 tygodniu ciąży. W 5 tygodniu pęcherzyk żółtkowy uwidacznia się już w większości przypadków. W 6 tygodniu można odnaleźć bijące serduszko płodu. Negatywne testy ciążowe w piątym tygodniu po stosunku oraz wynik badania USG z dużym prawdopodobieństwem wyklucza ciążę.

Pozdrawiam!