Ciąża a usuwanie hemoroidów

W czasie ciąży pojawił się u mnie mały hemoroid zewnętrzny, poród siłami natury tylko pogorszył sprawę, guzek jest większy, czasem pobolewa. Myślałam o jego usunięciu, ale znów jestem w ciąży. Boję się co tym razem stanie się w czasie porodu. Czy w czasie ciąży jest jakiś bezpieczny zabieg usunięcia hemoroidów?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do lekarza chirurga lub proktologa, po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć. Proszę oczywiście poinformować lekarza o obecnej ciąży.