Ciążą a współżycie i kolczyk w pępku

Dzień dobry mam dwa pytania jestem w trzecim miesiącu ciąży i od dwóch lat noszę w pępku kolczyk czy są jakieś przeciw skazania proszę o rade, a jak jest ze współżyciem nie wiem co i jak bo to pierwsza ciąża czy można i do kiedy można,

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jeśli ciąża rozwija się prawidłowo oraz lekarz prowadzący nie zalecił inaczej to nie ma przeciwwskazań do współżycia. Kolczyk z pępka raczej warto usunąć na czas ciąży.