Ciąża a wyniki badań moczu

Jestem w 8 tygodniu ciąży. Moje wyniki badania moczu: BIL-small, KET 15 mg/dL, PRO -30 mg/ na dL, NIT POSITIVE. Chcę zapytać, czy wyniki są prawidłowe, zważając na ciażę? Wizytę u ginekologa mam za ok. 3 tygodnie.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Droga Pani!

Podane wyniki badań moczu nie są prawidłowe, jednak ich odchylenie od normy może być częściowo fizjologiczne. Podwyższone poziomy ciał ketnonowych, a także znikomy białkomocz (50 mg/dL oznacza ok. 450 mg/1,5 L, czyli dobowe wydalanie moczu), mogą być spowodowane np. zwiększonym wysiłkiem fizycznym poprzedzającym badanie. Jeśli takiego nie było, warto się też zastanowić nad inną przyczyną, jak np. niewykrytą cukrzycą bądź też chorobą nerek.

Proponuję powtórnie wykonać badanie ogólne moczu przed wizytą u lekarza ginekologa oraz ewentualnie zgłosić się z tymi wynikami do lekarza rodzinnego/internisty w celu ich skonsultowania i ewentualnego poszerzenia diagnostyki.

Polecam nasz serwis abcciaza.pl, na którym może Pani znaleźć wiele przydatnych artkułów związanych z ciążą, a także zdobyć poradę naszych ekspertów.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.