Ciąża bliźniacza a ryzyko poronienia

Witam jestem w 9 tygodniu ciazy,w zeszlym tygodniu dowiedzialam sie,ze bede miala dwa malenstwa. Bardzo sie ciesze i zarazem obawiam,poniewaz wiem,ze moge ktores stracic.jakie jest ryzyko poronienia jednego dziecka?dodam,ze to moja druga ciaza,problemow ze zdrowiem nigdy nie mialam.Maluchy maja jedno 1 cm a drugi 92 mm (czyli niewielka roznica...)
KOBIETA ponad rok temu

Witaminy w ciąży

Lek. Marta Gryszkiewicz

Każda ciąża mnoga jest ciążą podwyższonego ryzyka i z tego też powodu musi być uważniej monitorowana - regularne wizyty kontrolne, USG, badania krwi i moczu. Jeśli jednak jest Pani ogólnie zdrowa, nie pali i nie pije alkoholu, nie zażywa przewlekle żadnych leków, a dotychczas nie było żadnych problemów ginekologiczno-położniczych, należy być dobrej myśli.