Ciąża bliźniacza i wyniki USG

Witam , jestem w 30.2 tygodniu ciąży bliźniaczej do/dk . Do tej pory biometria płodu wychodziła w granicach normy( było ich kilka włączając te z pobytów szpitalnych ) . Podczas ostatniego usg wyszła spora różnica pomiędzy obwodem głowy a brzuszka u jednego z bliźniąt bpd ( hadlock ) 33w2d a AC ( hadlock) 37w6d . Do tej pory wszystko było dobrze - w 20 oraz 23 tygodniu nie stwierdzono poszerzonych komór bocznych mózgu . Czy jest to powod do niepokoju ?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do lekarza prowadzącego ciążę. Po przeanalizowaniu wszystkich wyników decyduje o konieczności wcześniejszego terminu kolejnego usg