Zapytaj lekarza

1 , 0 2 0 , 4 2 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ciąża: co oznacza podwyższony poziom D-dimerów?

WITAM! JESTEM W 35 TYGODNIU CIĄŻY. W ZWIĄZKU Z BÓLEM PRAWEJ NOGI (BÓL REUMATYCZNY ORAZ BÓL STOPY PODCZAS CHODZENIA PO DŁUŻSZYM SPOCZYNKU) WYKONAŁAM BADANIE POZIOMU D-DIMERÓW ILOŚCIOWO, KTÓRY WYNIÓSŁ: 616 ng/ml. CZY MOŻE TO ŚWIADCZYC O PROBLEMACH Z ŻYŁAMI BĄDŹ ZAKRZEPICĄ? BYŁAM U SWOJEGO GINEKOLOGA, LECZ STWIERDZIŁ, ŻE W CIĄŻY TAKI POZIOM D-DIMERÓW TO NIC GROŹNEGO I MAM TĄ NOGĄ SIĘ NIE PRZEJMOWAĆ. PRZEPISAŁ MI TYLKO C********. JEDNAK BÓL NOGI NIE USTĘPUJE. PROSZĘ O PORADĘ. CZY WYKONAĆ JESZCZE JAKIEŚ INNE BADANIA W KIERUNKU ZAKRZEPICY? DZIĘKUJĘ ZA ODPOWIEDŹ. POZDRAWIAM.

KOBIETA ponad rok temu

Witaminy w ciąży

Redakcja abcZdrowie
79 poziom zaufania

Witamy serdecznie!

Powinna Pani zaufać swojemu lekarzowi. Ciąża to bowiem taki stan, kiedy D-dimery rzeczywiście wzrastają. Zdecydowanie nie stosuje się wtedy normy, jaką jest 500 ng/ml.
Ponieważ jednak ciąża sprzyja zastojom krwi w naczyniach żylnych miednicy, co zwiększa ryzyko zakrzepicy żył głębokich kończyn dolnych, może Pani wykonać badanie dopplerowskie żył kończyn dolnych, co ewentualnie wykluczy lub potwierdzi zakrzepicę.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy