Ciąża czy efekt poronienia?

Witam.
W Lutym 2010r. spotkała mnie niemiła sytuacja, a mianowicie doszło do poronienia :( Z mężem chcemy bardzo mieć dzieci i się cały czas staramy. Po poronieniu i przed nim miałam bardzo silne miesiączki trwające 7 i czasem więcej. Podkreślę bardzo regularne co 30 dni, a teraz jestem aż w szoku, że ten okres ( 21.04-24.04 ) trwał zaledwie 3 dni i to bardzo słabiutki/ Do tego podczas okresu miałam temperaturę 37.1 - 37.5 i nadal ją mam, a zawsze mi spada i nawet mam niższą, niż powinna być 36.6-36.3. Piersi mnie bolą, ale mam dziwne mrowienie.

Dodam, że strasznie dużo zaczęłam jeść (słodkiego) co mi się zdarza jedynie przed okresem, ale to nie zawsze i po zaraz mija, a nawet w trakcie. Dziś zrobiłam test ciążowy i na nim wyszła druga kreseczka, ale minimalnie ją widać. Czy to może być spowodowane poronieniem? Czy raczej to objaw ciąży?

Witaminy w ciąży

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Prawdopodobieństwo, że pozytywny wynik testu spowodowany jest utrzymującym się we krwi podwyższonym stężeniem betaHCG po poronieniu, jest nieduże. Po około miesiącu spada ono zwykle do 0, szczególnie jeśli poronienie nastąpiło w pierwszym trymestrze (a tak jest w większości przypadków). Większa jest więc szansa, że zaszła Pani w ciążę. Proszę umówić się na wizytę do ginekologa. Jeśli rzeczywiście doszło do poczęcia,  to w badaniu USG powinien być już możliwy do uwidocznienia pęcherzyk ciążowy.
Pozdrawiam serdecznie!