Ciąża czy panika?

Czy jest duża możliwość, ze jestem w ciąży... Ostatnią miesiączkę miałam 15 listopada br. Dodam, że mam nieregularnie. Kocham się z chłopakiem cały czas metodą - stosunek przerywany, i nie wiem kiedy mogłam mieć dni płodne, a i gdybyśmy kochali się akurat w dni płodne tą metodą, czy jest duże ryzyko na ciążę? Jak mam obliczyć dni płodne u siebie skoro mam nieregularne okresy. Proszę o odpowiedz i z góry dziękuje.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Użytkowniku!

Trudno stwierdzić z informacji przekazywanych przez Internet czy jest Pani w ciąży. Przy współżyciu bez zabezpieczenia prawdopodobieństwo zajścia w ciążę w najbardziej płodnym dniu cyklu (dniu owulacji) wynosi ok. 25-30%. Szansa ciąży pomimo stosowania antykoncepcji wyznacza indeks Pearla, z którym warto się zapoznać.
Proponuję poczekać do terminu miesiączki i przeprowadzić test ciążowy z krwi lub moczu. Nawet jeśli doszło do zapłodnienia, zarodek może się nie zagnieździć, a nawet jeśli się zagnieździ, to w terminie miesiączki może dojść do poronienia.

http://abcantykoncepcja.pl/pytania/czy-moge-byc-w-ciazy-6

Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl