Ciąża: dlaczego jeszcze nic nie widać na USG?

Witam. Ostatnią miesiączkę miałam 21.01.2011 (1 dzień). Wczoraj, tj. 28.02.2011 miałam wykonane dopochwowe badanie USG. Czy to możliwe że jeszcze nic nie widać? Nawet pęcherzyka? Według moich wyliczeń to 5 tygodni i 3 dni od daty ostatniej miesiączki. Proszę o informację na ten temat, bo się bardzo martwię :( E.

Witam serdecznie,
W badaniu usg pęcherzyk ciążowy powinien być widoczny w 4-5 tygodniu ciąży. Być może ciąża jest młodsza niż wynika to z daty ostatniej miesiączki, czyli doszło później do zapłodnienia.
Może Pani wykonać badanie beta-hCG z krwi. Jego poziom w prawidłowo rozwijającej się ciąży powinien ulec podwojeniu w przeciągu dwóch dni.
Pozdrawiam.