Ciąża i plamienia. Czy moje dziecko jest zagrożone?

Witam, mam 19 lat i prawdopodobnie jestem w 2. tyg. ciąży, tak stwierdził lekarz, choć na usg jeszcze nic nie widać. Zrobiłam 2 testy, oba wyszły pozytywne. Jednak od jakiegoś czasu występuja u mnie plamienia - raz wieksze, raz mniejsze, co bardzo mnie martwi. Lekarz przepisał mi tabletki, które powinny to krwawienie zahamować, zażywam je 3. dzień i na razie zero rezultatow. Plamienia występują już od ok. 5 dni, jeden z testów zrobiłam wczoraj. Co robić? Co to może być i dlaczego tak się dzieje? Czy moje dziecko jest zagrożone?

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Plamienie we wczesnej fazie ciąży może sugerować zagrażające poronienie lub ciąże ektopową.
W celu dokładnej diagnozy i wykluczenia ciąży ektopowej powinny zostać wykonane w odpowiednim czasie oznaczenie hormonu beta-HCG we krwi, a także USG.
Uważa się, że krwawienie z macicy trwające 4 dni lub dłużej rokuje źle, jednak zdarza się, że nawet przy znacznie dłuższym krwawieniu ciąża może zakończyć się pomyślnie.

Redakcja abcZdrowie.pl