Ciąża jajowodowa ulokowana w jajowodzie prawym z cechami krwawienia martwicy i ostrego zapalenia

w odpowiedzi na moje 1 pytanie - wynik badania hist.po usunięciu ciąży pozamacicznej(przeyłumaczenie łaciny)dostałam odp.ciąża jajowodowa ulokowana w jajowodzie prawym z cechami krwawienia martwicy i ostrego zapalenia. trochę mnie niepokoi ten wynik,co to dla mnie oznacza jakie było zagrożenie czy dalej istnieje i co oznacza hasło krwistek ciążowy?

Lek. Paweł Baljon

Witam ponownie. Nie ma powodów do niepokoju. Taki stan jest często wynikiem samego poronienia. Stan zapalny czy zmiany martwicze to naturalna kolej rzeczy. Niestety czasami organizm kobiety nie radzi sobie z wydaleniem resztek po poronieniu i stan zapalny oraz komórki martwicze zalegają w miejscu.

Lek. Paweł Baljon

Krwistek ciążowy to określenie używane w odniesieniu do zmiany powstałej w miejscu w którym znajdowała się zagnieżdżona komórka jajowa.